پیشنهاد سردبیرخواص خوراکی هاسلامتیمقالات تخصصیمقالات مهارتی

چیزهایی که باید در مورد کنجد بدانید

شما در این مقاله با چیزهایی که باید در مورد کنجد بدانید آشنا می شوید . با علم به روز همراه باشید .

چیزهایی که باید در مورد کنجد بدانید :

کنجد گیاهی است یک ساله با ارتفاع حدود یک متر که قسمت انتهایی ساقه شان پوشیده از کرک است . بر‌گ های آن بیضی ، باریک و نوک تیز است . گل های آن به رنگ سفید یا قرمز به طور تک تک در کناره برگ های قسمت انتهایی ساقه ظاهر می شود . میوه این گیاه به صورت کپسول و محتوی دانه های کوچک و مسطح و بیضوی است که دانه کنجد نامیده می شود و قسمت مورد استفاده این گیاه است . وطن اصلی کنجد هندوستان است که از آنجا به نقاط دیگر دنیا راه یافته است . در حال حاضر چین بزرگترین تولید کننده کنجد در دنیا می باشد . هندوستان و حبشه از نظر تولید بعد از چین قرار دارند . در ایران نیز مقداری کنجد تولید می شود که بیشتر آن به مصرف تهیه روغن و حلوا ارده می رسد .

ترکیبات شیمیایی :

کنجد دارای پروتئین ، ویتامین های A , B , F , E و لسیتین می باشد . مقدار روغن آن در حدود ۵۰% است روغن کنجد مرکب از حدود ۷۰% اسیدهای چرب اشباع نشده مانند لینولئیک اسید ، اولئیک اسید و مقداری اسیدهای چرب اشباع شده مانند اسیدپالمتیک و آراشسدونیک اسید می باشد . دانه کنجد دارای مواد معدنی مانند : مس ، منیزیم ، کلسیم ، آلومینیوم ، کرم ، کلرورسدیم ، سیلیس ، آهن ، فسفر ، نیکل و ماده پروتئینی مهم لیزین و هورمون نباتی ( لیستین ) و چربی و ۶۰% روغن می باشد .
روغن کنجد یکی از روغن های اشباع نشده و مفید برای بدن است و در آمریکای شمالی و کانادا به مقدار زیاد مصرف می شود زیرا مقدار کلسترول خون را کاهش می دهد . برای تهیه روغن کنجد معمولا دانه ها را می شویند تا رنگ روی آن از بین برود سپس دانه ها را آسیاب کرده و در آب می ریزند تا پوست آن روی آب بیاید ، دانه ها را جدا کرده سپس آن ها را خشک کرده و در آب جوش می ریزند و خمیر می کنند . این خمیر را تحت فشار قرار داده تا روغن آن جدا شود . این روغن را روغن سرد فشار اول می نامند و از تفاله باقی مانده تحت اثر فشار و گرما روغنی بدست می آید که به نام روغن گرم یا فشار دوم معروف است که البته ارزش غذایی روغن سرد را ندارد . تفاله باقی مانده از این مرحله را معمولا برای علوفه دام ها بکار می برند . مخصوصا این تفاله از نظر داشتن مواد پروتئینی غذای خوبی برای گاوهای شیرده است . اگر می خواهید از روغن کنجد استفاده کنید دقت کنید که روغن سرد فشار اول باشد که به نام (first cold pressed ) معروف است زیرا در اثر حرارت دادن روغن کنجد خواص خود را از دست می دهد .

خواص دارویی :

از نظر طب قدیم ایران کنجد گرم و تر است . کنجد بسیار مغذی است و در اکثر کشورهای فقیر به عنوان جانشین گوشت بکار می رود .
– برای چاق شدن و تقویت نیروی جنسی موثر است .
– برای رفع قولنج کنجد را آسیاب کرده و با سرکه مخلوط کنید و به مقدار نصف وزن کنجد ، مغز بادام پوست کنده را به آن اضافه کنید آن ها را پودر کنید و هر روز به مقدار یک قاشق سوپخوری از آن بخورید.
– کنجد گرفتگی صدا را از بین می برد .
– نرم کننده معده و روده است .
– کره کنجد که در کانادا به نام تاهیتی معروف است غذای خوبی برای رشد بچه هاست .
– برگ کنجد را اگر به سر بمالید باعث رشد و سیاهی موی سر می شود.
– کنجد فشار خون را کاهش می دهد .
– کنجد ضد روماتیسم است .
– برای رفع ناراحتی کیسه صفرا مفید است .
– دم کرده برگ کنجد اسهال خونی را برطرف می کند .
– روغن کنجد برای رفع تنگی نفس و سرفه خشک و زخم ریه مفید است .
– روغن کنجد سوزش ادرار را رفع می کند .
– از روغن کنجد بجای روغن زیتون در سالاد استفاده کنید .
– دانه های کنجد را به صورت بوداده یا خام می خورند و روی نان هم می ریزند که بسیار مقوی است .
– روغن کنجد در درمان سوختگی موثر است .
– این گیاه بسیار مفید می تواند خستگی فکری را کاهش دهد و بهترین غذا برای کسانی است که دارای کارهای فکری می باشند . دانش آموزان و دانشجویان می توانند در شب های امتحان از این اکسیر بسیار مفید استفاده نمایند .

مضرات :

کنجد با همه خواصی که دارد برای معده های ضعیف مناسب نیست ، زیرا ثقیل الهضم است . این گونه اشخاص باید آن را با عسل و سرکه بخورند .
مقدار خوراک طبی آن برای هر نفر معمولی ۱۵ گرم است . البته در خوردنآن نباید زیاده روی شود زیرا دیرهضم است و افراط درخوردن باعث خارش اعضاء و مولد بدوبوئی دهان و سردرد می شود . خنثی کننده زیان های احتمالی آن عسل و یا بو دادن آن قبل از خوردن است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
بستن